T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tekirdağ İl Su Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 13.06.2024

​​Tekirdağ Valisi Recep Soytürk başkanlığında Süleymanpaşa Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapılan İl Su Kurulu Toplantısına, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Karaaslan, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, DSİ 113. Şube Müdürü Emre Karakaş ve İl Su Kurulu Üyeleri katıldı.


Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karaaslan’ın yaptığı sunumun ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı (TESKİ), İl Sağlık Müdürlüğü ve DSİ 11. Bölge Müdürlüğü katılımcıları bilgilendirme sunumlarını gerçekleştirdi.

Toplantıda, havza ölçekli yönetim planları kapsamında belirlenen tedbirler ile ilgili gerçekleşmeler, Ulusal ve İl Su Verimliliği Planları ile su verimliliği çalışmaları, içme-kullanma suyu havzası koruma planlarının il bazında uygulama durumu, içme suyu arıtma tesisleri durumu, içme suyu kalitesi ve insan sağlığı ile ilgili durum, şebeke kayıpları ve bu hususlara yönelik çevresel altyapı çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler görüşüldü. İl sınırları içerisinde taşkın ve sel baskınlarının önlenmesine yönelik alınan tedbirler ile ilgili gerçekleşmeler hakkında istişarelerde bulunuldu.