T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genç Tarım Orman Elçileri ile Söyleşi Programı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 30.05.2024

​Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı "Genç Tarım Orman Elçileri ile Söyleşi Programı" Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanlığı Kurumsal İletişim ve Etkinlik Yönetimi Çalışma Grup Sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Mahmut Göktaş’ın sunum yaptığı programa, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Deveci ve Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurullah Özdemir, Tekirdağ Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdürü Yardımcısı Dr. Erhan Yalçın, akademik personel, teknik personel ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Göktaş yaptığı sunumda; Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü faaliyetleri, gençlere, üreticilere ve girişimcilere sağlanan desteklemeleri, özel sektörde tarım ve ormancılık alanlarında mevcut iş imkanlarını detaylı ve örneklendirerek anlattı. Ayrıca, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın çalışmaları, staj imkanları, 14. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması ve yürütülen projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Söyleşi soru-cevap ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

"Genç Tarım Orman Elçileri ile Söyleşi Programı”nın amacı; üniversite öğrencilerinde zirai anlamda farkındalık oluşturmak, geleceklerini planlayan gençlerin bakış açılarını geliştirmelerine katkı sağlamak,  tarım ve ormancılığa olan ilgiyi artırmak ve sektöre kalifiye eleman kazandırmaktır. Programın yüksek katılımla yapılması ve geniş bir kitleye ulaşması hedeflenmektedir.