T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Trakya Bölgesi Hayvancılık Sektör Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 3.05.2024
Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren sektör paydaşları ile sorun ve taleplerin görüşüldüğü  “Trakya Bölgesi Hayvancılık Sektör Toplantısı" Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı. Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen'in Başkanlığında yapılan toplantıya İl Müdürü Oktay Öcal, Edirne, Kırklareli ve İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürleri, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul İllerinden çok sayıda hayvancılık işletme sahipleri, STK temsilcileri, sektör ve kurum çalışanı katıldı.
Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen toplantıda, hayvansal desteklemeler, üretim planlaması ve sözleşmeli üretim konularında bilgiler verdi. Ayrıca "Hastalıktan Ari İşletmeler" için desteklemelerin artacağını belirterek, böylece büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta üretim ve verimliliği artırmayı amaçladıklarını söyledi.
Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ve Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sezai Cibelik, yaptıkları sunumlarda hayvancılık desteklemelerinde  'temel', 'yönlendirici' ve 'verimlilik' odaklı olarak etkin bir destekleme modeline geçildiğini belirttiler.
Sunumlardan sonra katılımcıların karşılaştığı sorunlar ve istekler dinlenerek soru ve cevapların ardından toplantı sona erdi.