T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

13.TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Yayın Tarihi : 13.02.2024

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığınca geleneksel olarak düzenlenen, "13. Tarım Orman ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi", İlimiz Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde Vali Recep Soytürk, İl Müdürü Oktay Öcal, Kurum Müdürleri, Denizbank ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımı ile açıldı. Fotoğraf sergisi, 12-15 Şubat tarihlerinde ziyaret edilebilecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının DenizBank destekleriyle 2009 yılından beri düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmanın konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri oluşturuyor.

 

30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, “Genel", “Çiftçi", “Öğrenci", “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", “DenizBank Çalışanları" ve bu yıl konusu “Sen Üret Yeter" olan “Tema" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

 

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'na bu yıl toplam bin 210 katılımcı 6 bin 635 eserle katıldı. Seçici kurul 8 eseri ödüle layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Ayrıca ödül alan eserlerden biri Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ tarafından “Bakan Özel Ödülü"ne layık görüldü.