T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 8.08.2023

“Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı", 05.04.2023 tarihli 7442 sayılı Kanun ile Tarım Kanunu'nun 13 üncü maddesinin değiştirilmesiyle hazırlanan, “Sözleşmeli Üretim" taslak yönetmeliğine yönelik olarak, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin katılımı ile bölgesel olarak düzenlendi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Karabulut, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Demir, Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Çanakkale, Edirne, İstanbul ve Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürleri, Bakanlık personeli, belediye başkanları, STK temsilcileri, tarım sektörü firmaları, İl ve İlçe Müdürlükleri teknik personeli ve illerden gelen üreticiler katıldı.
Konuşmalar ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Karabulut tarafından yapılan sunumun ardından üreticiler ve sektör temsilcilerinin fikir, görüş ve soruları alındı. Soruların cevaplanması ve görüşlerin not alınmasıyla toplantı sonlandırıldı.