T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Üretim Planlaması Bölge İstişare Toplantılarının Yedincisi Bölge İllerin Katılımıyla Tekirdağ'da Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 24.07.2023

Tarımsal üretim planlanması kapsamında istişarelerde bulunmak ve hazırlanan ''Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik" taslağını değerlendirmek üzere 24 Temmuz 2023 tarihinde Tekirdağ ilinde  Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Yalova İl Müdürleri ve bölge illerinde tarımsal alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Tarımsal Üretim Planlaması Yönetmelik taslağı ile ilgili bilgilendirmenin akabinde planlama ile ilgili sektörün öneri ve talepleri alındı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celaleddin Vatandaş, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Budan, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Balıkçılık Teknolojisi Yüksek Mühendisi Yılmaz Asutay, Tekirdağ Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Yalova illeri Tarım ve Orman Müdürleri, STK temsilcileri, çiftçiler ve üreticiler katıldı.