T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürü Oktay Öcal Buğday Hasadına Katıldı

Yayın Tarihi : 11.07.2023

İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Mahalle Muhtarı, üreticiler ve teknik personelin  katılımıyla Karaevli Mahallesi'nde hasat ve verimler hakkında toplantı düzenlendi. Ardından İl Müdürü, biçerdövere binerek operatör ile beraber buğday ürünü hasadını gerçekleştirdi.

Ülke ekonomisi açısından önemli bir yere sahip olan hububat grubundan arpa ve buğday hasadına başlanılması ile birlikte; üreticilerimizin büyük emek, zaman ve masrafla üretmiş oldukları ürünün, hasat esnasında  kayıpların  en aza indirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz ve İlçe  Müdürlüklerimizin  teknik personelleri  tarafından biçerdöver hasat kontrolleri başladı.

Ürün hasadının sağlıklı olarak sürdürülebilmesi açısından denetimlerde özellikle ürün sahiplerinin mutlaka hasatta tarlasında bulunması ve hasada nezaret etmesi gerekmektedir. İl hasat koordinatörlerimiz ve İlçe Müdürlüklerimizde yetkili teknik personellerimiz denetimlere hasat tamamlanana kadar devam edecektir. Hasat Tebliğine aykırı hasat yapanların İl ve İlçe Müdürlüklerimize bildirilmesi, ilimizde hububat hasadının başarı ile gerçekleştirilmesi açısından önem arz etmektedir.

Bol ve bereketli ürünler dileriz.