T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Şarköy'de Üzüm Hasadına Katıldı.

Yayın Tarihi : 8.9.2022

İl Müdürümüz Oktay Öcal ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı üzüm hasadına katılarak çiftçilerle bir araya geldi.

Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından ülkesel boyutta uygulamaya konulan "Tarım Arazilerinin Etkin Kullanımı Projesi" kapsamında; İl Müdürlüğümüz ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yürütülen "Tekirdağ Bağcılığının Modernizasyonu Projesi" çalışmalarını yerinde görmek ve üreticilerle bir araya gelmek üzere Şarköy İlçesi Çınarlı ve Kirazlı Mahallelerinde çiftçi toplantısı yapıldı.

Önce Çınarlı Mahallesine gidilerek çiftçilerle sohbet edildi. Üreticiler bağcılık ve diğer tarımsal konularda yaşadıkları sorunları anlatarak, başta ilaçlama suyu olmak üzere, sulama yatırımları, yeni çeşit anaç ihtiyaçlarının karşılanması, ürün pazarlama, desteklemeler, uygulamaya konulan telli direk bağ modernizasyonu projesinin devam ettirilmesi ve soğuk hava deposu yapılması gibi konularda taleplerini bildirdiler.

Ardından Kirazlı Mahallesine gidildi, örnek tel direk çalışmaları hakkında bilgi alındı ve üreticilerle yapılan sohbetten sonra üzüm hasadı gerçekleştirildi.

Tüm üreticilerimize bereketli bir sezon diliyoruz.