T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakan Yardımcımız Ebubekir Gizligider Ayçiçeği Hasadına Katıldı

Yayın Tarihi : 1.9.2022

​Bakan Yardımcımız Ebubekir Gizligider, Vali Yardımcısı Murat Eren, İl Müdürümüz Oktay Öcal ve teknik personellerimiz Kayı Mahallesinde İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, ülkemiz ekonomisi açısından önemli bir yere sahip olan yağlık ayçiçeği hasadına katıldı.

İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen hasat etkinliği programı önce Kayı Mahallesinde Mehmet Aydurmaz’a ait parselde ayçiçeği hasadı gerçekleştirildi. Biçer-döver kullanarak hasada katılan Bakan Yardımcımız burada yaptığı konuşmada “ Yeter ki siz üretin, biz her zaman sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Bakanlık olarak stratejik ürünlerimiz başta olmak üzere çiftçimize önemli destek sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz. Bununla ilgili son dönemde yeni bazı çalışmalarımız var, destekleme modelinde sadeleştirmeler yapacağız, sözleşmeli üretimi yaygınlaştıracağız, yakında bunları açıklayacağız, Trakya bölgesi ülkemizin buğdayda, ayçiçeğinde, çeltikte önemli kısmını üretiyor. İnşallah üretimimizi daha da artırarak devam edeceğiz. Bütün çiftçilerimizin verdikleri emeğin karşılığını almalarını diliyorum. Hasadımız bereketli olsun.” dedi.
Daha sonra Mahalle meydanında çiftçi toplantısına katılan Bakan Yardımcımız; çiftçilerle sohbet ederek, Bakanlığın yeni stratejileri hakkında açıklamalarda bulundu. Üreticilerden gelen soruları dinledi.