T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı Başladı

Yayın Tarihi : 1.09.2022

​2010 yılından beri her yıl DLG Fuarcılık tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli Mahallesinde düzenlenen açık alan uygulamalı Tarım ve Teknoloji Günleri Tarım Fuarının 12.si, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ve Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sürur Kır, Yayım ve Eğitim Daire Başkanı M. Kayhan İnan, İl Müdürümüz Oktay Öcal, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çiftçilerin katılımıyla açıldı.

Zirai ilaç, tohum ve gübre üreticilerinin en yeni ürünlerini tarlada uygulanmış olarak ziyaretçilere tanıtma şansını yakalayacağı fuarda 8 farklı sorgum çeşidi (silajlık ve danelik) , 6 farklı pamuk çeşidinin yanı sıra ziyaretçiler tarım profesyonelleri ve uzmanlarından kendi işletmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürünler ile ilgili tüm bilgileri alabilecekler. 

122.000 metrekarelik fuar alanında ziyaretçilerin ilgisini çekecek tarla bitkileri ve bahçe bitkilerinin yanı sıra alternatif bitkiler de yer almaktadır. Tarımsal mekanizasyon ve Traktör firmalarının en yeni teknolojilerinin yer alacağı fuar, ziyaretçilerine aynı ürün gamında farklı markaları aynı anda görüp kıyaslama yapabilme ve alım kararını verme imkanı sunuyor.  
En yeni teknolojileri içeren bu fuarda GPS ve sensör teknolojileri ile anlık ihtiyaca göre gübreleme yapan cihazların fuar alanında uygulaması izlenebilecektir. Fuar süresince farklı etkinlikler, seminer ve yarışmalar düzenlenecektir.

DLG Fuarcılık tarafından düzenlenen Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı, 31 Ağustos – 3  Eylül  tarihlerinde, 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.