T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Yayın Tarihi : 22.8.2022

​Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığınca geleneksel olarak düzenlenen, "12. Tarım Orman ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi”, İlimiz Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, İl Müdürümüz Oktay Öcal, Kurum Müdürleri, Denizbank ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımı ile açıldı.

Fotoğraf sergisi 22-25 Ağustos tarihlerinde fotoğraf severlerce ziyaret edilebilecektir. 
2009 yılından beri Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığınca Denizbank iş birliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması "Çiftçi Varsa Hayat Var" olan yarışmanın konusunu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıdaların işlenmesi ve muhafazası, hasat, harman, üretici, çiftçi, çiftçilik mesleğinin önemi, kırsal yaşam ve her türlü tarımsal faaliyet oluşturuyor.
"Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve "Çiftçi Varsa Hayat Var" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, toplam 606 katılımcı 3 bin 997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. 
Sanal Fotoğraf sergisi online olarak www.tarimormaninsan.com adresinden ziyarete açıldı.
13. Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın teması "Sen Üret Yeter" olarak belirlendi. Tüm fotoğraf severleri önümüzdeki yılın yarışmasına katılmaya davet ediyoruz.