T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Ayçiçeği Hasat Kontrollerine Katıldı

Yayın Tarihi : 23.9.2021

Ülkemiz ekonomisi açısından önemli bir yere sahip olan yağlık ayçiçeği hasadına başlanılması ile birlikte ürün kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla hasat kontrolleri çalışmalarımız devam ediyor.

İl Müdürümüz Sayın Oktay Öcal, İl/İlçe Müdürlüklerimiz teknik personellerinin de katılımıyla Malkara İlçesi Çavuşköy Mahallesinde gerçekleştirilen köy ziyaretinde üreticilerimizle buluşarak sorunlarını dinledi. Yapılan ziyaret sonrasında İl Müdürümüz ve beraberindeki teknik personeller, biçerdöver operatörünce gerçekleştirilen Ayçiçeği hasadına iştirak etti.

Üreticilerimizin büyük emek, zaman ve masrafla üretmiş oldukları ürünlerin en az kayıpla hasat edilmesini sağlamak amacıyla biçerdöver hasat kontrolleri İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki teknik ekipler tarafından etkin bir şekilde yapılmaktadır.

Ürün hasadının daha sağlıklı olarak sürdürülebilmesi açısından ürün sahiplerinin mutlaka hasatta tarlasında olması ve hasada nezaret etmesi gerekmektedir. İl Hasat koordinatörlerimiz ve yetkili kontrolörlerimiz denetimlerine hasat bitene kadar devam edecektir. Hasat Tebliğine aykırı hasat yapanların İl ve İlçe Müdürlüklerimize bildirilmesi büyük önem arz etmektedir.

Bol ve bereketli ürünler dileriz.